Hacı Kadın Mahallesi Hacı Kadın Caddesi NO:26 Fatih/istanbul

Pergola Sistemleri

Pergola Sistemleri

Pergola Sistemleri

Pergola sistemleri, estetik ve işlevsel değere sahip, rahatlık ve konfor sağlayan yapılardır. Pergola, yağmur suyunu tahliye ederek, iç mekanın kuru ve konforlu kalmasını sağlar. Bağımsız olarak veya bir duvara dayanarak kurulabilir. Pergola sistemleri etrafı, talebe göre camla kapatılabilir. Ayrıca, pergola yapısını açılır kapanır kış bahçesine dönüştürebilirsiniz. Böylece bahçenizde, verandanızda ya da balkonunuzda pergola altında kış aylarında da sanki açık alandaymış gibi soğuktan etkilenmeden kışın tadını çıkarabilirsiniz. Peki, pergola nedir? Pergola sistemleri çeşitleri nelerdir?

Pergola Nedir?

Pergola veya güneşlik, yaz ve kış aylarında olumsuz hava koşullarından koruyan sistemlerdir. Açılır kapanır tavanı bulunan pergola, su geçirmez malzemelerle tasarlanır. Yağmurlu havalarda yağmurluk, güneşlik havalarda gölgelik işlevi görür. Pergola, çatıyı destekleyen dört dikey direkli açık bir yapıdır. Pergolalar bağlantısız olabilir veya bir duvara bağlanabilir. Ahşap, çelik, alüminyum veya vinil gibi malzemelerden tasarlanabilir.

Pergola Amacı Nedir?

Pergola sistemleri, dışarıda yemek yeme alanı ya da eğlence ve oturma alanları için gölgelik olabilir. Mekanlara mahremiyet ve ek kullanım alanı sağlar. Açık hava etkinlikleri için ideal bir ortam oluşturur. İç ve dış mekan arasındaki uyumu iyileştirir ve bir mekanın iç alanı gibi kesintisiz uzanabilir.

Pergola Nasıl Yapılır?

Full Branda Pergola sistemleri, kullanıldığı alana göre farklı özellikle tasarlanır. Kısa sürede kurulabilen, az bakım gerektiren basit bir yapıdır. Ancak, dekoratif veya örtülü pergola tasarımlarının kurulumu zor olabilir. Pergola, uzman kişiler tarafından kurulabilir. Pergolalar, güneş ışığına ve temiz havaya açık olarak üretilebilir. Bununla birlikte pergola; dış mekan ışıkları, tavan vantilatörleri, asma süslemeler, perdeler ve kanopiler gibi farklı uygulamalarla özgünleştirilebilir.

Pergola Çeşitleri

Pergola sistemleri, farklı özelliklerle donatılabilir. Bazı pergola çeşitleri şunlardır;

Motorlu pergola: Raylar üzerinde hareket eden bir sistemdir. Oval şekilli, eğimli ya da düz modellerde tasarlanabilir. Ahşap veya alüminyum yapılara uyarlanabilir. Hareketli bir tavan sistemi vardır.

Otomatik pergola: Özel bir gergi sistemi ile çalışan otomatik pergola, farklı hava koşullarına karşı dayanıklı bir yapıdadır. Uzun ömürlüdür. Farklı mekanlara uyum sağlayabilir. Kafe ve restoran dış mekanlarında yaygın olarak kullanılır. Ayrıca, konutların bahçe ve teras kapatmalarında her mevsim kullanım sağlar.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Open chat
Merhaba,
Ürünleriniz ve hizmetleriniz hakkında bilgi almak istiyorum.
Hemen Ara