Hacı Kadın Mahallesi Hacı Kadın Caddesi NO:26 Fatih/istanbul

İstanbul Pergola

İstanbul Pergola

İstanbul Pergola

Pergola, kelime anlamı “gölgelik” ve “saçak” olan kaplama sistemidir. Üstü açılıp kapanabilen oturma alanlarıdır.  Mekana ve kullanım alanına göre farklılık gösteren İstanbul pergola çeşitleri, farklı malzemelerle tasarlanabilir.

Pergola Nasıl Kurulur?

İstanbul pergola, kullanılacağı alan ve ihtiyaçlara göre pergola uzmanı bir ekip tarafından kurulabilir. Gerekli ölçü ve hesaplamaların ardından üretim için projelendirilir. Kullanılacağı alanda bölgenin iklim şartları göz önünde bulundurulur. Kurulum öncesi malzemelerin korozyona dayanıklılığı ve kaldıracağı yük gibi birçok faktör ele alınır. Mekan sahibinin renk ve model tercihleri ve mekanın özellikleri değerlendirilerek, uyumlu bir pergola modeli seçilir. İyi bir üretim aşaması ve doğru planlama, pergolanın ömrünü uzatır.

Pergola genellikle elektrostatik toz boya ile renklendirilir. Ahşap doğal desenli pergolalar, en çok tercih edilen pergola modelleri arasında yer alır. Üretim öncesi talebe uygun malzemeler temin edilir ve pergola üretilir. Daha sonra alanda proje ölçekleri hazırlanır. Ardından kurulum işlemi gerçekleştirilir.

Pergola Kullanım Alanları Nelerdir?

İstanbul pergola bakımından zengin bir kenttir. Özellikle metropolün işlek caddelerinde birçok iş yerinin pergola sistemi kullandığına şahit olabilirsiniz. Her mevsim kullanılabilen pergola, açılır kapanır sistemi sayesinde konforlu bir kullanım sağlar. Kafeler, lokantalar, restoranlar, oteller, havuzlar, spor tesisleri veya açık, yarı açık veya kapalı alan ihtiyacı doğan her mekanda kullanılabilir. Uzaktan kumandalı olarak da tasarlanabilen pergola, ergonomik tasarımı ile her mevsim kullanıma uygundur. Bu sebeple müşterilerinin konforuna önem veren işletmelerin tercih ettiği bir sistemdir.

Pergola Özellikleri Nelerdir?

Pergola, mekanın mimari özellikleri ile uyumlu renk ve modelde tasarlanabilir. Bu sebeple yaşam veya kullanım alanlarında kaliteyi artırır. Yaz ve kış aylarının iklim şartlarına uygun malzemelerle kurulan pergola sistemleri, pergola tente veya ahşap pergola tente gibi entegre sistem ve modellerdir.

Pergola sistemleri, otomasyon sistemleri ile zenginleştirilebilir. Uzaktan kumandalarla yönetilebilirken, sabit pergola sistemleri de vardır. Bakım ve temizliği kolay olan pergola, modern ve işlevsel özellikleri sebebiyle ısı izolasyonu sağlar. Işıklandırma seçenekleri de kullanım alanına ekstra konfor sağlar. Pergola sistemlerinin, müşterilerin gereksinimlerine göre farklı mekanlarda kullanıma uygun özellikte bir yapısı vardır.

ETİKETLER:
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Open chat
Merhaba,
Ürünleriniz ve hizmetleriniz hakkında bilgi almak istiyorum.
Hemen Ara